
Ринок послуг з розробки сайтів вже не просто великий, а майже нескінченний – сотні компаній, студій та ще тисячі одиниць-фрілансерів готові боротися за ваше замовлення, обіцяючи зробити його «швидко та якісно». В принципі, різноманітність пропозицій – це зовсім не погано, оскільки вам збільшується ймовірність того, що в результаті буде знайде оптимальний виконавець. Але все заплутує одна характерна особливість сучасного ринку створення сайтів – надзвичайний розкид цін, який здатний увігнати в ступор будь-якої людини, яка вирішила замовити розробку вперше.
Чому ціни варіюються в межах від майже непомітних 50$, до більш ніж значних 50 000 — 70 000$? Яка ціна є справедливою, за що саме сплачуються гроші у різних випадках? І що в результаті вибрати для себе: ризикнути і взяти найдешевше, або збирати-збирати, щоб замовити найдорожче? Наш досвід підказує, що крайнощі – це завжди погано. Оптимальний бюджет зараз - 400-1000 $, і саме такі тарифи пропонує веб-студія "Webline24". Нижче ми розповімо про те, як відбувається ціноутворення – це допоможе вам зрозуміти, наскільки правильний вибір ви зробите, звернувшись саме до нас.
Категорії розцінок
Сучасні ціни на створення сайтів можна розділити на три досить умовні сегменти:
- низький - 50-100 $., 100-200 $., 200-700 $. (це реальні вибірки цін різних компаній);
- середній - 500-1300 $. у різних компаніях;
- високий - від 900 $. і до безкінечності залежно від виконавця.
Знаючи, що саме пропонує кожен із цих сегментів, якої підсумкової якості слід очікувати, вам не буде складно зробити виважений, вигідний для себе вибір. Зверніть увагу: наведені тут і нижче приклади цін не стосуються інтернет-магазинів, оскільки їх є сенс аналізувати окремо. Ми ж говоримо більшою мірою про візитки та корпоративні проекти різних рівнів.
Що ви отримаєте, замовляючи сайт за 50$?
Найсмачнішими за ціною, але заразом і найбільш підозрілими виглядають численні оголошення про створення «всього за 49 $». або «тільки цього тижня по 79 $!». Чи можливо отримати за ці гроші хоч якийсь якісний продукт?
Навіть не сподівайтеся на це! Наприклад, у нас найдешевший сайт на готовому шаблоні коштуватиме 150$. На власному досвіді переконалися, що це мінімальна ціна за симпатично виглядаючий і стабільний ресурс, адаптований під ваші потреби. Ще менша вартість – це або економія на чомусь важливому, або «підводне каміння», яке надалі змусить вас ще не раз розщедритися.
Ось тільки деякі аспекти сайтобудування за непрямими цінами:
- Тільки готовий шаблон. Це і зрозуміло, адже навіть адаптація шаблонного дизайну, не кажучи про створення унікального стилю - це мінімум кілька днів інтенсивної праці дизайнера та верстальника. І такі трудовитрати ніяк не поєднуються з підсумковим бюджетом (хіба що ви знайдете цих фахівців десь у Камбоджі :)).
- Повна відсутність унікальності. Замовник отримує готовий шаблон, на 100% ідентичний десяткам інших проектів, які раніше вже продали студія іншим клієнтам. Це несолідно, непрактично і навіть шкідливо.
- Повна відсутність контенту. За 50 $ бюджету вам у кращому разі поміняють заголовки на шаблонному сайті, та й то не все. Решту (переробку меню, назв сторінок та багато іншого) доведеться замовляти окремо або робити самому, що вже робить таку «економію» вкрай сумнівною.
- Умовна працездатність сайту. Найдешевший ресурс – це примітивні технології, «убитий» хостинг, відсутність техпідтримки та інші подібні «смаки». Зрештою, якщо вам якимось чином вдасться залучити на нього трафік, будьте певні – комфортно переглядати сторінки не зможе жодний користувач.
Якщо ви бажаєте в рамках мінімального бюджету створити сайт, ціна не буде меншою, ніж 150$, за жодних обставин. Навіть якщо ви потрапите під якусь дуже вигідну акцію веб-студії, що динамічно розвивається, прагне залучити якомога більше нових користувачів. Просто подумайте – скільки копійчаних робіт на день має виконувати фірма, щоб показувати хоч якусь рентабельність? І якою буде якість результатів?
У «Webline24» мінімальна вартість найпростішого Інтернет-ресурсу – від 150$. І ми чесно попереджаємо замовника, що це буде хоч повнофункціональний і працездатний, але все ж таки стандартний по дизайну сайт без родзинки, який хорошим вибором стане тільки як промо-сторінка зовсім нової і від того бідної компанії, або як навчальний майданчик для різних експериментів. Солідному бізнесу – солідне інтернет-представництво, але це вже дещо інші витрати.
Чому нормальний сайт не можна створити за копійки?
Якщо потрібно створити сайт, ціна повинна починатися з 400-700$. Це якщо говорити про повнофункціональні унікальні ресурси, працездатні завжди, орієнтовані на залучення, а не відлякування клієнтів. Саме такі тарифи ви знайдете у «Webline24», і ми готові обґрунтувати їхню актуальність.
Результат роботи багатьох…
Почнемо з того, що навіть невеликий веб-сайт – це результат праці не одного, а мінімум кількох кваліфікованих спеціалістів, причому витрачає кожен із них у ході роботи не менше 50-100 чистих робочих годин. Ось дивіться:
- Спершу за справу беруться маркетолог та СЕО, які за вашої діяльної участі розробляють загальну концепцію, визначають бачення майбутнього порталу, його дизайну, особливостей, функціоналу, принципів побудови. Крім того, проводиться дослідження цільової аудиторії (або адаптуються раніше проведені дослідження, якщо говорити про веб-студію, що працює інтенсивно).
- Далі в бій вступає дизайнер, який перетворює схематичні начерки на готовий дизайн, і це робота не одного дня, навіть якщо говорити про досить прості, але унікальні концепції.
- Наступний етап – робота програміста, що перетворює статичний дизайн на повнофункціональний сайт з меню, кнопками, адмін. панеллю та всім іншим.
- На завершення вся команда захоплено тестує результати своєї праці та вносить необхідні корективи там, де це необхідно.
Аж залишається СЕО, яке може входити у вартість робіт або надаватися окремою послугою. Створення контенту, просування сайту, виведення його в ТОП пошукової видачі - все це не менш важливо, ніж якісна графіка, адже основне завдання присутності фірми в Інтернеті таки полягає в залученні нових клієнтів. Досягти цього можна тільки тоді, коли ресурс легко знайти через пошукову систему.
Як ви вважаєте, все це можна зробити за 50 $? Адже мета існування веб-студії – не альтруїзм, а отримання вигоди, тобто і націнка десь бути винна, хоч невелика…
Вважаємо витрати
Багато хто розуміє, що створити хороший сайт за копійчаною ціною неможливо. Однак, і підсумковий чек у 600-800 $ вони схильні вважати завищеним. Щоб зрозуміти що до чого, спробуймо обчислити витрати середньостатистичної веб-студії на розробку одного ресурсу. Ці підрахунки будуть дуже умовними, але все ж таки досить наочними.
Забезпечення діяльності веб-студії, це витрати на:
- ліцензійне ПЗ;
- зарплати фахівців;
- накладні витрати;
- податки.
Для спрощення розрахунків із усіх видаткових статей ми залишимо лише витрати на зарплату. Оплата праці спеціаліста гарного рівня (верстальника, дизайнера, програміста) починається приблизно з 800$ на місяць, що зовсім небагато для сучасного міста.
У місяці близько 160 робочих годин. З цього випливає, що година роботи професіонала коштує 10 $ у середньому.
Тепер підрахуємо мінімальні витрати часу на створення нескладного, але унікального сайту:
- попередні консультації, розробка концепції та ін. - від 6 годин;
- розробка дизайну – від 60 годин;
- верстка та запуск сайту – ще не менше 60 годин;
- налаштування CMS та залишкове програмування – не менше 20 годин;
- підсумкове тестування та усунення недоліків – мінімум 5 годин у найкращому випадку.
Разом на один проект витрачається не менше 151 людино-години, що дорівнює 1510 $. За рахунок потоковості та безперервності роботи над різними проектами хороша веб-студія здатна знизити цю ціну, але ж не в 10-15 разів!
І згадайте: ми з цих обчислень прибрали практично всі витрати, залишивши лише зарплату спеціалістів…
От і виходить, що веб-студія не може створювати сайти за копійчаною ціною, дотримуючись всіх трьох ключових умов роботи:
- чесність;
- якість;
- рентабельність.
Пропонуючи вам щось за 40-80 $. розробник автоматично чимось жертвує і важко повірити, що це буде пункт №3.
Чому дуже дорогий сайт – це теж погано?
Вище ми розібралися з тим, що ви отримаєте, звертаючись до «найвигідніших» пропозицій та проаналізували економічно обґрунтовану ціну створення сайту. Але як бути з протилежними варіантами - пропозиціями про створення веб-ресурсів за 3 000-4 000 $ і ще більші суми?
Тут є 2 базові сценарії:
- Вам в один чек вносять вартість не лише розробки, але також наповнення контентом, просування та подальшої підтримки Інтернет-платформи. У такому випадку ті самі 2000 $. вже не виглядають чимось неймовірним, особливо якщо створюється великий ресурс, на якому буде все, та у великих обсягах.
- Пропозиція виходить від ультра-модної студії з «унікальними» фахівцями або розкрученою назвою. У такому випадку ви заплатите великі гроші тільки за те, що в нижній частині сторінок вашого ресурсу розташується відомий логотип розробника, що ніяк не впливає ні на функціонал, ні на працездатність.
Окремою категорією слід виділити розробку найбільших проектів – великих інтернет-магазинів тощо. Це надзвичайно складні завдання, які вимагають залучення величезних ресурсів, тому ціни можуть бути шестизначними, і при цьому цілком обґрунтованими.
У принципі, якщо у вас з одного боку, дуже багато вільних грошей, а з іншого – потрібно підтримувати якийсь захмарний імідж, тоді сенс звернення до однієї з кількох розкручених компаній з дизайну та розробки інтернет-проектів є. У всіх інших випадках це не має сенсу, оскільки і у нас ви отримаєте якісний авторський дизайн, працездатний «движок» та повний пакет супутніх послуг. За великим рахунком, різниці немає. Навіть більше – ми прагнемо завоювати якнайвищі позиції на столичному ринку, тому кожному замовнику приділяється максимум уваги, і всі проекти для нас пріоритетні. Від якогось «елітного» небожителя ви такої завзятості навряд чи діждетеся.
Створення сайтів за адекватними цінами
«Webline24» спеціалізується на створенні, просуванні та подальшій підтримці інтернет-проектів різного рівня та спрямованості. Особисті, промо, корпоративні, магазини – ми здатні зробити практично все, причому у рамках лояльного бюджету. Більше інформації про наші базові тарифні пакети ви отримаєте на сторінці ціни.